اخبار انجمن هاراه اندازی واحد تولید وانهای آبکاری پلی پروپلین برای اولین بار در ایران
استفاده از وانهای آبکاری مناسب، چه به لحاظ طراحی و شکل هندسی، چه به لحاظ نوع مواد اولیه و ساختمان فیزیکی و تناسب آن با شرایط آبکاری، شکل قطعات آبکاری شونده و نوع پوشش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با توجه به تقاضای فراوان صاحبان صنایع آبکاری و نیاز این صنعت به وان های مطابق با آنچه که اکنون در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد، شرکت ایران بورد الکترونیک با پشتیبانی فنی از سوی شرکت اشلوتر آلمان برای اولین بار در ایران اقدام به راه اندازی واحد تولید وانها و مخازن پلی پروپلین (PP) با استفاده از مواد اولیه مرغوب، تجهیزات مدرن و تکنولوژی Extrusion welding ، تحت استاندارد DVS 2212 نموده است.

پایداری شیمیایی:
این وان ها و مخازن در مقابل اسید، قلیا، نمک و الکلها، حتی در دماهای بالا، مقاوم می باشند.
همچنین در مقابل روغن، گریس و واکس نیز مقاوم هستند (البته در نتیجه تماس مداوم با این مواد کمی متورم خواهند شد که تاثیری در کاربری آنها نخواهد داشت).
باید توجه داشت این وانها و مخازن در مقابل عوامل اکسید کننده قوی مثل اسید کرومیک، اسید نیتریک و هالوژنها مقاومت نخواهد داشت. لذا در این گونه کاربردها استفاده از وانهای PVC توصیه می شود.

محدوده مناسب دما:
دمای کاربرد دائم ورقهای پلی پروپیلن در محدوده 0 - 70 درجه سانتیگراد است ولی در نوع PP-DWU (ورقهای مورد استفاده در ساخت وانهای آبکاری این شرکت) این محدوده 0 - 95 است.
دمای ذوب کریستالی ورقهای پلی پروپیلن 160 درجه سانتی گراد است.