اخبار انجمن ها گزارش برگزاری سمینار دستاوردهای نوین در صنایع آبکاری
سومین سمینار دستاوردهای نوین در صنایع آبکاری با هدف انتقال تکنولوژی پیشرفته آلمان به صنایع آبکاری ایران، توسط شرکت ایران بورد الکترونیک و شرکت اشلوتر آلمان در تاریخ 30 مهرماه 1393 در هتل سیمرغ تهران با حضور بیش از 150 نفر از کارشناسان و متخصصین صنعت برگزار گردید.

در این سمینار بر روی پیشرفت‌های اخیر در زمینه پوشش گالوانیزه و گالوانیزه آلیاژهای روی- نیکل، مخصوصاً پوشش‌های مورد استفاده در صنعت خودرو، تمرکز گردید.
شرکت اشلوتر بیش از 100 سال سابقه فعالیت در زمینه آبکاری دارد و از اولین شرکت‌هایی است که تکنولوژی آبکاری را از حدود 50 سال قبل وارد کشورمان کرده است.
در این سمینار، ابتدا مهندس رضا قره‌داغی (مدیرعامل شرکت ایران بورد الکترونیک) ضمن بیان اهداف برگزاری این گردهمایی، تاریخچه‌ای از فعالیت‌های شرکت ایران بورد الکترونیک را بیان نمودند. در ادامه، خانم دکتر گلدباخ (نوه بنیانگذار شرکت اشلوتر) به‌معرفی شرکت اشلوتر، تاریخچه تاسیس و جایگاه آن در صنعت آبکاری آلمان پرداخته و علاقمندی شرکتشان را در توسعه صنعت آبکاری ایران بیان داشتند.
سپس 2 نفر از کارشناسان ارشد شرکت اشلوتر، آخرین اطلاعات علمی و فنی خود را در چند سخنرانی جداگانه با عناوین ذیل، ارائه نمودند که مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت:
- فرآیند آبکاری قلیایی روی براق، بدون سیانور؛
- گالوانیزه آلیاژی روی- نیکل اسیدی و قلیایی؟ و مقایسه‌ آن؛
- عملیات تکمیلی روی پوشش‌های آلیاژی روی- نیکل؛
- آزمایشات خوردگی ترکیبی قطعات خودرو آبکاری شده با آلیاژ روی- نیکل.

علاقمندان می‌توانند گزارش کامل این سمینار را در شماره آینده نشریه پیام آبکار که هم‌زمان با نمایشگاه آبکاریران (تهران- 26 الی 29 آذر ماه 1393) منتشر می‌گردد، پیگیری نمایند.

منبع: خبرنامه پوشش های سطحی