کلیه اخبار پایگاهپیمانکاران طرح های معدن و صنایع معدنی باید برنامه های HSE داشته باشند

مدیر محیط زیست ایمنی و بهداشت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) اعلام کرد: تمام شرکت ها و صنایع معدنی آلاینده محیط زیست موظف هستند تجهیزات لازم برای پایش آنلاین ( بر خط) را در خروجی های خود ایجاد و به مراکز مربوطه در سازمان محیط زیست متصل کنند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو؛ دکتر محمدکاظم نوری روز سه شنبه در مراسم افتتاح همایش محیط زیست ، بهداشت و ایمنی شرکت ها و واحدهای ایمیدرو در گزارشی اعلام کرد: شرکت ها و واحدهای تابعه ایمیدرو ؛ اصلاحات ساختاری در زمینه HSE را ایجاد کرده و گواهینامه های مرتبط در زمینه سیستم های مدیریت 14000 و همچنین OHSAS 18001 را دریافت کرده اند.

نوری افزود: همچنین با ایجاد برنامه آنلاین ( برخط ) در ایمیدرو، مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو از وضعیت HSE شرکت ها و واحدها به صورت روزانه مطلع می شود. وی ادامه داد: یکی از الزامات شرکت ها و واحدها از سازندگان یا ارائه دهندگان فناوری این است که آنها حتما باید برنامه های HSE خود را ارائه دهند.

نوری تصریح کرد: همچنین شرکت ها و واحدهای تابعه موظف هستند علاوه بر استقرار سیستم آنلاین ؛ هر سه ماه یک بار وضعیت زیست محیطی خود را به سازمان محیط زیست ارائه دهند. وی از جمله وظایف مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو را بررسی مطالعات ارزیابی انجام شده ؛ بازرسی از طرح ها و همچنین نظارت بر عملکرد پیمانکاران در دوران ساخت ذکر کرد و افزود: در صورت عدم انطباق جنبه های HSE خطوط تولید با قوانین و مقررات، سازمان اقدام به نوسازی خط تولید کرده است. وی گفت: سازمان توسعه در سال های اخیر پروژه های مهمی را برای کنترل واحدهای خود اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد که از جمله آنها واحد اسید سازی مجتمع مس سرچشمه است.

نوری همچنین اجرا و اتمام چند طرح پژوهشی مرتبط با محیط زیست؛ ایمنی و بهداشت و برگزاری 49 جلسه هماهنگی کمیته HSE با حضور مدیران مربوطه در شرکت ها و واحدهای تابعه را از دیگر اقدامات این مدیریت ذکر کرد.

وی همچنین به بخشنامه ابلاغ شده آبان ماه ایمیدرو به شرکت ها و واحدهای تابعه اشاره کرد و از مدیران محیط زیست، ایمنی و بهداشت این واحدها خواست تا تمام موارد این بخشنامه را به دقت در واحدهای خود اجرا کنند.    منبع خبر