کلیه اخبار پایگاهمسیر و راه ورود به توسعه، رسانه است

حسن روحانی صبح یکشنبه در آیین گشایش رسمی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات که در مصلای تهران برگزار شده است، اعلام کرد: فرصت مغتنمی برای همه ماست که نمایشگاهی به نام رسانه، مطبوعات، خبرگزاری، پایگاه‌های خبری و نشریات مختلف برگزار شده است.

تردیدی نیست که برای ورود در عصر جدید، نیاز به توسعه داریم، تردیدی نیست که برای ورود به توسعه، مسیر و راه آن رسانه است. رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در کشور ما از نخستین مطبوعه، کاغذ اخبار یا وقایع اتفاقیه حدود ۱۸۰ سال می‌گذرد، اما از آن نشریات روزهای اولیه دیگری خبری نیست، جز در آرشیو؛ آن هم اگر مانده باشد، افزود: در دنیا روزنامه‌هایی داریم که بیش از ۲۰۰ سال سابقه دارند، تایمز لندن دارای عمر ۲۳۰سال و نیویورک تایمز دارای ۱۱۹ سال عمر است، رسانه‌ای که دهه‌ها از عمرش بگذرد، بر حرفه‌ای بودن و پختگی‌اش افزوده شود، افکار عمومی را به خود جذب کند و دارای سابقه ۱۰۰ساله و ۲۰۰ساله و بیشتر باشد. رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز به‌طور تقریبی رسانه یک طرفه به سمت پایان یافتن است، تصریح کرد: رسانه‌ها دو طرفه هستند؛ مردم هم اظهارنظر می‌کنند نه در شبکه‌ها و سایت‌ها بلکه حتی کنار گیشه روزنامه‌فروشی با خریدن و نخریدن‌شان، اعلام نظر می‌کنند. در این فضا باید رسانه‌های ما مسئولیت سنگین را بر دوش خودشان احساس کنند؛ در شرایطی که ما امروز قرار گرفته‌ایم، در دو زمینه نیاز به امید داریم و القای امید در جامعه به دست مطبوعات، رسانه‌ها، رسانه ملی، همه سایت‌ها و فضای مجازی و حقیقی است. پس از پایان مراسم افتتاحیه بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات رییس‌جمهوری با روی گشاده به تعدادی از این غرفه‌ها سری زد و ضمن احوالپرسی و خسته نباشید به صحبت مطبوعاتی‌ها نیز گوش داد تا نیازها آنها را شنیده باشد.

لازم به ذکر است که هیئت مدیره انجمن های عضو اتحادیه انجمن های مهندسی و علم مواد نیز در این نمایشگاه حضور بسزایی داشتند که به زودی شرح اخبار به نظر شما خواهد رسید.