راه‌اندازی خط تولید رنگ‌های آنتی‌باکتریال نانویی با کاربردهای بیمارستانی + خبر روز

راه‌اندازی خط تولید رنگ‌های آنتی‌باکتریال نانویی با کاربردهای بیمارستانی + خبر روز

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر راه‌اندازی خط تولید صنعتی رنگ‌های آنتی‌باکتریال نانویی درصدد است تا این محصول را به 9 کشور صادر کند.

به گزارش ایسنا، مهدی رحمانی، مدیرعامل این شرکت فناوری گفت: خط تولید صنعتی رنگ‌های پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال نانویی با ظرفیت تولید ۲۰۰ تن رنگ را دارد. این خط تولید با سرمایه ۵ میلیارد تومان و حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی راه‌اندازی شده و در حال حاضر اشتغال‌زایی به صورت مستقیم برای ۱۳ نفر فراهم شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر از این رنگ‌های نانویی در شرکت‌های تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود، ضمن آنکه این رنگ‌ها مشتریانی در عمان، آذربایجان، ترکیه، روسیه، پاکستان،کانادا، چین و اندونزی و عراق دارند و این شرکت به دنبال صادرات این محصول است.

پوشش‌های پودری و الکترواستاتیک با ویژگی آنتی‌باکتریال حاوی ترکیبات نانومتری است که با از بین بردن باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی به ارتقای ایمنی و سلامت محیط‌های بیمارستانی کمک شایانی می‌کند. این نوع پوشش‌های پودری الکترواستاتیک جهت پوشش‌دهی کلیه تجهیزات و قطعات فلزی بیمارستانی از جمله تخت و کمد، ترولی و هالینگ، کیت‌ها و یونیت‌ها، اتاق پاک و سیستم‌های تهویه کاربردهای گسترده‌ای دارد.

بر اساس اعلام ستاد نانو، این شرکت دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی رودهن، با بهره‌گیری از دانش مهندسی رنگ‌های پودری الکترواستاتیک و همچنین خواص و قابلیت‌های نانوذرات، اقدام به ساخت رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال نانوساختار، ضدخوردگی و کلیر کرده است که پس از انجام تست‌های اولیه و نمونه‌سازی‌های آزمایشگاهی، ثبت اختراع شده و در بازار مصرف داخلی عرضه شده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *