سومین کنفرانس”فناوری‌های نوین در مهندسی برق و کامپیوتر” برگزار شد + خبر روز

سومین کنفرانس”فناوری‌های نوین در مهندسی برق و کامپیوتر” برگزار شد + خبر روز

سومین کنفرانس ملی «فناوری‌های نوین در مهندسی برق و کامپیوتر» سوم تیر ماه به صورت ویدئو کنفرانس و با همکاری معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی و جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این برنامه دکتر محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی و رییس کنفرانس و دکتر اصغری، رییس سازمان جهاددانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی حضور داشتند.

دکتر پورعابدی در این کنفرانس، به تشریح توانمندی‌ها و تولیدات جهاددانشگاهی در حوزه برق و کامپیوتر در سطح کشور و گروه‌ها و مراکز خدمات تخصصی پژوهشی جهاددانشگاهی در زمینه‌های برق و کامپیوتر پرداخت.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی اعلام کرد: با اقدامات فناورانه در صنعت های برق، نفت و حمل و نقل ریلی، جهاددانشگاهی باعث ایجاد خودکفایی در کشور شده است.

وی ادامه داد: پژوهش‌ها در جهاددانشگاهی برای برآورده کردن نیازهای ملی بوده تا وابستگی را به کشورهای خارجی قطع کنیم. البته انجام این پژوهش ها منجر به چاپ مقالات و کتاب‌های با اعتبار ملی و بین‌المللی و دریافت جوایز متعدد نیز شده است.

پور عابدی در پایان با اشاره به توان جهاددانشگاهی در تربیت نیروهای متخصص گفت: می‌توان فناوری‌های مورد نیاز کشور را تولید کنیم و اشتغال آبرومندانه‌ای را برای جوانان ایجاد کنیم که در نهایت باعث ایجاد ارزش افزوده خوبی برای مردم کشورمان خواهد شد.

در ادامه دکتر اصغری، رییس سازمان جهاددانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان سخنران کلیدی کنفرانس، موضوع «بلاکچین و اینترنت ارزش ها» را ارایه کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، دکتر عبدالحسین رضائی، دبیر علمی کنفرانس و رییس موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی نیز با ارایه گزارش روند برگزاری سومین کنفرانس اظهار کرد: از ۱۶۳ مقاله ارسال شده به دبیرخانه این کنفرانس ملی، تعداد ۱۰۴ مقاله واجد شرایط تشخیص داده شد و تعداد ۱۰ مقاله به صورت شفاهی در کنفرانس ارایه شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *